האוניברסיטה העברית בירושלים
בית הספר ע"ש פדרמן למדיניות ציבורית וממשל
man

תכנית המנהלים

מבנה הלימודים

תכנית הלימודים הינה דינאמית ועשירה ומטרתה פיתוח יכולות עיצוב מדיניות והנעת תהליכי שינוי. התכנית מעניקה כישורי ניתוח חברתי הבנה מערכתית ופיתוח יכולות עיצוב מדיניות ומנהיגות רפלקסיבית.
 
תכנית הלימודים מושתתת על שלושה אשכולות מרכזיים
 
אשכול ידע רב תחומי במדעי החברה- הבנה רב תחומית בנושאי החברה, הכלכלה והפוליטיקה, על מנת להבין את האתגרים הניצבים בפני ישראל
 
אשכול מדיניות -הכשרה בתחום המדיניות ממושגי היסוד ועד לניתוח תהליך המדיניות וכתיבת ניירות עמדה, מבניית חזון ועד להכנת תכנית ליישומו
 
אשכול מנהיגות -הנהגה ציבורית והעצמה אישית, תוך חשיפה לדילמות של מנהלים בכירים בחברה בת זמננו ובניית המסד להובלה ולשינוי
 
כל אשכול נבנה הדרגתית לאורך מסלול הלימודים, תוך דגש על הרחבת אופקים, היכרות עם המחקר החדשני בתחום ועם דוגמאות מהעולם וכתיבה של ניירות עמדה ומדיניות. יכולות השימוש במחקר ובתאוריה במהלך השוטף של התוויית מדיניות והובלת שינויים, יוצרת את הראייה האינטגרטיבית של התכנית. שיטות ההוראה והלימוד מגוונות ומאתגרות: החל מלימוד בצוותים,ניתוח מקרי בוחן ועריכת סימולציות ועד סדנאות מנהיגות, מדיניות ותקשורת, סיורים בארץ, סדנאות שטח וסיור לימודי לחו"ל בראי השוואתי בינלאומי.
 
למסימי התכנית העומדים בכל הדרישות האקדמיות מוענק התואר "מוסמך במדינות ציבורית - תכנית מנהלים".
 
הלימודים הינם במסלול לא מחקרי (ללא תיזה) ובהיקף של 46 נקודות זכות (644 שעות).
 
מתכונת הלימודים המיוחדת מאפשרת לקיים לימודים לתואר שני לצד עבודה, כאשר הלימודים מרוכזים בארבעה סמסטרים רצופים, הנמשכים 15 חודשים, בהיקף הוראה של 12-18 שעות לימוד שבועיות.
ימי הלימוד בתכנית הם ימי שלישי בין השעות 9:00-18:30 ובימי שישי בין השעות 8:30-13:30.
מועד תחילת התכנית בחודש אוקטובר וסיומה בחודש דצמבר בשנה שאחרי.
 
בימי הקיץ ייתכנו לימודים מרוכזים במקבצים בני מספר ימים על מנת לאפשר יציאה לחופשה מרוכזת.