האוניברסיטה העברית בירושלים
בית הספר ע"ש פדרמן למדיניות ציבורית וממשל
man

תכנית המנהלים

תכנית המנהלים

תכנית המנהלים של ביה"ס ע"ש פדרמן למדיניות ציבורית באוניברסיטה העברית, היא תכנית עילית המיועדת לסגל בכיר בשירות הציבורי, שמעוניין להעמיק את יכולות ההובלה, הניהול והמנהיגות שלו. מדיניות ציבורית היא כלי מרכזי להנעת תהליכי שינוי ובינוי ונמצאת בלב התכנית. עיצוב מדיניות משמעותה שינוי מציאות.

התכנית מקנה תואר מוסמך במדיניות ציבורית ונערכת במשך יום וחצי בשבוע - בימים שלישי ושישי במשך 15 חודשים.

התכנית מפתחת יכולות ניתוח מערכתי, הקושרת בין כלכלה, חברה ופוליטיקה ומעניקה הכשרה בעיצוב מדיניות - החל בכתיבת נייר והתווית מדיניות ועד לניתוח הסביבה הפוליטית, בניית קואליציות ויצירת הדרך ליישומו בפועל. היא משקיעה בכל מנהל ומנהלת, בכדי לפתח את הכישורים האישיים בהבנת המערכת בה מבקשים להוביל שינוי מתקדם.

התכנית מועברת ע"י טובי המרצים, החוקרים, ואנשי השטח המובילים של העשייה החברתית בארץ. היא בנוייה בצורה אינטראקטיבית, מערבת את הלומדים ומובילה אותם בהדרגה ממקבלי ידע פאסיביים למייצרי יידע ומדיניות אקטיביים. הסטודנטים עובדים בשיטות של סדנאות, מקרי בוחן, קבוצות עבודה, סימולציות וועידת אזרחים. זאת, מלבד קורסים הרצאות מרתקות וימי שטח, ימי עיון וסיורים.

התכנית מיועדת למנהלות ומנהלים בכירים ובדרגי ביניים, בעלי אופק קידום במשרדי הממשלה, בשלטון המקומי, במוסדות הממלכתיים, בחברות ממשלתיות ובארגונים החברתיים, בעלי תואר בוגר וניסיון ניהולי עשיר, המבקשים ללמוד ולהתפתח באופן אישי ולקדם את השירות הציבורי במדינת ישראל.