האוניברסיטה העברית בירושלים
בית הספר ע"ש פדרמן למדיניות ציבורית וממשל
man

סטודנטים ובוגרים

סטודנטים ובוגרים

ברכות נשיא האוניברסיטה לכנס הבוגרים הראשון - 2015
 
 
מכתב בוגרי מחזור א'
 
מועמדת ומועמד נכבדים,
 
כבוגרי המחזור הראשון של תכנית המנהלים לתואר שני במדיניות ציבורית רצינו לומר לכם מספר מלים טרם תוכרע ההתלבטות האם להירשם ללימודי התואר.
 
התואר היה עבורנו חוויה אישית בעלת עוצמה רבה, נפתחו בפנינו שערים לתחומי ידע שלא היינו חשופים להם קודם לכן, עימתנו בעיות ושאלות שניקרו בנו במהלך עבודתנו עם התשובות האקדמיות העדכניות ביותר, העלינו לחלל האוויר והכיתה בעיות מדיניות מעולם התוכן ה"פרטי" שכל אחד מאיתנו הביא איתו, ליטשנו את דרכי ההנהגה והניהול שאפיינו את עבודתנו ולעיתים שינינו אותן תוך כדי לימוד, ושבנו חזרה למקומותינו כשאנחנו עשירים בהשכלה מגוונת ובעיקר בחוויה בעלת עוצמה.
 
הכרנו אנשים מכל קצוות השירות הציבורי, קשרנו קשרי חברות שחלקם הפכו נכס צאן ברזל ואפשרו יצירת רשת קטנה של אחוות עמיתים במשרדי הממשלה ובמוסדות הצבור השונים, במסגרתה נעזרים אנו לעיתים אחד בשני, גם לאחר סיום התואר.
 
לצורך זה השקענו שעות לימודים רבות, מאמצים אישיים ומשפחתיים כבירים, בתואר שאינו מאפשר לימוד אמיתי במסגרתו כ"תייר מזדמן".
 
היו בקרבנו מנכלי"ם וסמנכלי"ם, מנהלים בכירים וזוטרים במשרדי ממשלה מגוונים, כולל צבא ומשטרה, כולנו היינו עסוקים עד מעל לראשנו עוד טרם התחלנו ללמוד, כולנו סיימנו את התואר, וכולנו נשארנו בחיים.
 
איש מאיתנו אינו יודע מאין בא הזמן הפנוי שהקדשנו ללימודים, ולאן נעלם לאחר שסיימנו את התואר...
 
אם כל רצונכם הוא ב"תואר" נוסף, אנו ממליצים שתפנו למקומות אחרים, אך אם תבקשו לחוות חוויה אישית עצומה, עבור חלקנו זו הייתה "חווית חיים", ובסופה לזכות בתואר – אל תהססו.
 
בכבוד רב,
 
בוגרי המחזור הראשון
תכנית המנהלים במדיניות ציבורית
האוניברסיטה העברית בירושלים